SCANDAL la un meci de fotbal din România. Oaspeții s-au retras de pe teren, în semn de PROTEST

Partida de liga a II-a, dintre UTA și ASU Poli Timișoara, a fost întreruptă în minutul 62, pentru că oaspeții s-au retras la vestiare în semn de protest.

Meciul disputat de UTA și ASU Poli Timișoara (liga a II-a) a fost întrerupt, marți, în minutul 62, la scorul de 0-0. Oaspeții au refuzat să mai continue, pentru că suporterii timișoreni nu au fost lăsați să intre pe stadionul din Șiria. Meciul începuse cu 7 minute întârziere, din cauza conflictului pe care fanii de pe Bega l-au avut cu forțele de ordine. Conform regulamentului, Poli va pierde meciul la „masa verde”.