Samuel Eto'o își ia rămas bun de la Cupa Mondială: „Am nevoie de o pauză”

Samuel Eto'o va rata partida de mâine împotriva Croației, din cauza unei accidentări la genunchi care a reapărut în jocul pierdut de Camerun cu Mexic (0-1)

„Doctorii au confirmat, cel mai probabil nu voi putea juca! Am avut dureri din minutul 10 în partida cu Mexic, m-am ambiţionat şi am terminat în picioare. Acum am ajuns la concluzia că am nevoie de pauză, nu pot să zic că nu sunt frustrat!”, a declarat jucătorul în vârstă de 33 de ani al formației londoneze Chelsea.

Cupa Mondială FIFA 2014 Brazilia, pe evz.ro. Cititorii evz.ro vor avea posibilitatea să urmărească tot ce ține de competiția FIFA World Cup Brazil, într-o categorie specială a site-ului nostru aflata în secțiunea SPORT.

AICI puteți să aflați PROGRAMUL MECIURILOR de la Cupa Mondială 2014, SCORURI Campionatul Mondial 2014, STIRI de la Cupa Mondială din Brazilia și REZULTATE meciuri Cupa Mondială 2014.