Rusescu face senzație la Braga!

Fostul stelist a impresionat din nou la echipa portugheză la care a fost împrumutat în această iarnă de FC Sevilla.

Raul Rusescu a reușit un nou meci bun la Braga. Atacantul român a dat un gol, o pasă de gol și a scos un penalty pentru echipa sa, care a câștigat cu 5-0 pe teren propriu în fața celor de la Belenenses, într-o partidă disputată sâmbătă seară, în Grupa C a Cupei Ligii Portugaliei. Mai întâi, în minutul 3, Rusescu a obținut penalty-ul din care Alan a deschis scorul. Fostul stelist a fost faultat în careul advers de Meira, care a luat și „roșu”. Apoi, în minutul 37, Rusescu i-a pasat decisiv lui Rafa, care a înscris golul al doilea al celor de la Braga, iar în minutul 82, românul a înscris ultimul gol al partidei, după o pasă primită de la Baiano. După trei etape, Braga este lider în Grupa a C a Cupei Ligii Portugaliei, cu maximum de puncte: 9.