PRELIMINARII CM. Italia A PIERDUT prima manșă a „dublei” cu Suedia și riscă să RATEZE prezența la Campionatul Mondial

Suedia s-a impus, vineri, pe teren propriu, în partida cu Italia (scor 1-0), în prima manșă a barajului pentru calificarea la Campionatul Mondial.

Suedia a întâlnit Italia, vineri, pe propriul teren, în manșa tur a barajului de calificare la Campionatul Mondial găzduit de Rusia, în 2018. Nordicii au obținut o victorie prețioasă, la limită, scor 1-0. După o primă repriză fără evenimente pe tabela de marcaj, suedezii au punctat în minutul 61, prin Jakob Johansson. Returul se va disputa luni, de la ora 21.45. Joi, tot în meciurile de baraj pentru Mondial, Irlanda de Nord a fost învinsă, acasă, de Elveția, scor 0-1, iar Croația a trecut de Grecia, pe teren propriu, scor 4-1. Sâmbătă, Danemarca va întâlni Irlanda.