REACȚIA lui Gigi Becali, după înfrângerea cu Dinamo: „Nu se poate să ai 1-0 şi să nu gestionezi jocul”. Patronul Stelei a anunțat că VA DA AFARĂ cinci jucători

Înfrângerea din această seară, cu Dinamo (scor 1-3), l-a înfuriat pe patronul Stelei, Gigi Becali.

„A câştigat echipa care a avut mai multă dorinţă şi mai multă dăruire. Eu încă nu am nicio problemă, încă suntem pe primul loc. Aştept play-off-ul, în iarnă iau patru-cinci jucători şi fac echipă. Că asta nu se poate numi formaţie de valoare.

Nu se poate să ai 1-0 şi să nu poţi gestiona jocul. Dacă eşti echipă mare, când conduci din minutul 1, pasezi şi îi ameţeşti, îi năuceşti. Parcă ne-a fost teamă de Dinamo, aşa am jucat.

O să fac curăţenie la iarnă, 4-5 jucători sunt out. Asta e valoare fotbaliştilor acum, o să vedem la iarnă cine rămâne. Eu mi-am făcut deja strategia, ştiu şi cine vine, dar o să vorbim abia în pauza competiţională, să văd dacă reuşesc să îi aduc”, a spus Gigi Becali, la sport.ro.

După acest meci, Steaua rămâne lider în Liga I, cu 34 de puncte, iar urmăritoarele CS „U” Craiova și FC Viitorul au câte 33. Dinamo are 29 de puncte.