NEWS ALERT. Incidente GRAVE la meciul CSA Steaua - Academia Rapid. Suporterii s-au luat la BĂTAIE pe „Arena Naționlă”

Autor: | | 1 Comentarii | 1182 Vizualizari

Meciul dintre CSA Steaua și Academia Rapid a fost întrerupt în minutul 25, din cauza incidentelor grave petrecute între suporterii.

Partida s-a încheiat. Academia Rapid s-a impus cu scorul de 3-1. Golurile au fost marcate de Daniel Niculae (41), Burlacu (55) și Vlada (60), respectiv Predescu (45+7).

Confruntarea dintre CSA Steaua și Academia Rapid, ce se desfășoară la această oră pe „Arena Națională”, a fost marcat de incidente grave. În minutul 25, confruntarea din Liga a IV-a a fost întreruptă timp de 5-6 minute, din cauza violențelor care au izbucnit în tribune. Suporterii steliști s-au dus în sectorul rapidiștilor, iar conflictul s-a aprins imediat. Suporterii celor două formații și-au împărțit pumni și picioare, iar jandarmii au intervenit pentru a calma spiritele. Mai mult persoane au fost legitimate și reținute, iar unii dintre ultrași au ieșit „șifonați” din încăierarea de amploare. Aproximativ 30.000 de fani au fost prezenți la debutul meciului, pe cel mai mare stadion al țării.