NEWS ALERT. CSM București S-A CALIFICAT în „sferturile” Ligii Campionilor, după o victorie DRAMATICĂ

CSM București a câștigat partida disputată, vineri, cu slovenele de la Krim Ljubljana, scor 28-26, și s-a calificat în sferturile de finală ale Ligii Campionilor.

CSM București, deținătoarea trofeului Ligii Campionilor, s-a calificat, vineri, în sferturile de finală ale competiției. Handbalistele românce au câștigat duelul disputat în „Sala Polivalentă”, cu slovenele de la Krim Ljubljana, scor 28-26, după ce la pauză au condus cu scorul de 14-12. Fetele antrenate de Aurelian Roșca au fost conduse în repriza a doua, cu scorul de 20-22, dar au reușit să puncteze de opt ori până la final, în timp ce adversarele au făcut-o doar de patru ori. Cel mai probabil, în sferturile de finală, CSM va întâlni campioana Macedoniei, Vardar Skopje.