Naționala de tineret a României, UMILITĂ de Danemarca. „Ăștia suntem. e greu de făcut selecția”

Naționala de tineret a României a fost învinsă, vineri, pe teren propriu, de reprezentativa Danemarcei, într-o partidă din preliminariile Campionatului European din 2017.

Reprezentativa de tineret a României a pierdut cu scorul de 3-0 meciul disputat, vineri, la Giurgiu, cu Danemarca, în preliminariile Campionatului European din 2017. Nordicii au condus cu 2-0 la pauză, după „dubla” reușită de Borsting (8) și (30), iar în partea a doua, Zohore a punctat și el, în minutul (79). Clasamentul Grupei a 5-a de calificare arată astfel: 1. Țara Galilor 10p (4 jocuri), 2. Bulgaria 9p (4 j), 3. România 9p (5 j), 4. Danemarca 7p (3j), 5. Luxemburg 1p (4j), 6. Armenia 1p (5j).