Mari probleme pentru echipa lui Hagi. Campioana României A PIERDUT din nou în campionat. „Din păcate, ăsta e ADEVĂRUL”

FC Viitorul a fost învinsă, sâmbătă, în deplasare, de Sepsi OSK, scor 0-1, și a bifat cel de-al treilea eșec consecutiv în campionatul intern.

FC Viitorul a suferit cel de-al treilea consecutiv în Liga I, după ce a pierdut, sâmbătă, confruntarea disputată în deplasare, cu Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, scor 0-1, în etapa a 4-a. Golul victoriei a fost reușit de Atilla Hadnagy, în minutul 90+2, iar Kevin Boli, jucătorul oaspeților, a fost eliminat în minutul 78. În acest sezon, campionii României au mai fost învinși de CFR Cluj (scor 0-2) și Dinamo (0-1). Gică Hagi a anunțat că obiectivul formației sale este salvarea de la retrogradare.

„Ăsta e fotbalul. Nu am gestionat bine cele 90 de minute, am început foarte prost. Trebuie să mergem înainte, o să analizăm. Ratăm foarte mult, iar adversarul te pedepsește. Trebuie să vedem ce e de făcut, e un lucru nou ce ni se întâmplă, jucăm la nivel înalt și trebuie să vedem dacă putem face față. Deocamdată, ne e foarte greu. Trebuie să știi să joci, să ai luciditate, să știi să te comporți ca o campionă, ceea ce noi nu facem momentan. Vom vedea ce e de făcut. Avem ocazii să marcăm dar nu o facem, tratăm ocaziile superficial. Nu vreau să comentez arbitrajul, important e să facem o analiză, să strângem rândurile și să vedem ce e de făcut. La anul încercăm să rămânem în prima ligă, din păcate ăsta e adevărul”, a spus Hagi la Dolce Sport.