FOTBAL EUROPEAN. Manchester United și FC Liverpool s-au ÎMPIEDICAT reciproc și au pierdut contactul cu liderul din Anglia

Manchester United și FC Liverpool au remizat, duminică, în derby-ul etapei a 21-a din Premier League, scor 1-1, și s-au îndepărtat de liderul Chelsea.

Manchester United a remizat, duminică, pe „Old Trafford”, în derby-ul cu Manchester United, scor 1-1, în cadrul etapei a 21-a a Premier League. „Cormoranii” au deschis scorul prin James Milner, cel care a transformat un penalty în minutul 27, „diavolii” au salvat un punct, datorită lui Zlatan Ibrahimovici, suedezul marcând în minutul 84. După acest rezultat, Liverpool rămâne pe locul al 3-lea, cu 45 de puncte, la șapte distanță de lidera Chelsea. Manchester United nu mai are șanse la câștigarea titlului, pentru că se află pe poziția a 6-a, cu 40 de puncte. Înaintea meciului cu Liverpool, echipa lui Jose Mourinho avea o serie de șase victorii consecutive.