Lupii, eșec usturător în Anglia

Reprezentanta României în grupele Challenge Cup la rugby a pierdut la zero partida cu Newcastle Falcons.

Formația Lupii București a fost învinsă drastic, scor 28-0 (18-0), în Anglia, de Newcastle Falcons, în ultimul meci din Grupa a III-a a Challenge Cup la rugby. Românii au fost dominați autoritar și doar Vlaicu se poate lăuda că a avut șansa de a înscrie pentru oaspeți, el irosind în finalul primei reprize o lovitură de pedeapsă. În celălalt meci din Grupa a III-a, francezii de la Brive au câștigat, acasă, cu 31-9 (17-9) în fața italienilor de la Calvisano și s-au calificat în sferturile de finală ale competiției. Lupii București a încheiat grupa pe locul trei, cu 10 puncte. În partida cu Newcastle, formația noastră a avut următoarea componență: 15. Tibi Conache, 14. Florin Ioniță, 13. Paul Kinikinilau, 12. Florin Vlaicu, 11. Ionuț Dumitru, 10. Vali Calafeteanu, 9. Florin Surugiu, 1. Petru Tamba, 2. Eugen Căpățână, 3. Vlad Bădălicescu, 4. Andrei Bucurescu, 5. Valentin Popârlan, 6. Viorel Lucaci, 7. Alexandru Mitu, 8. Stelian Burcea (c).