LIGA I. Steaua - Ceahlăul, 0-1. „Roș-albaștrii” s-au făcut de râs înaintea meciului decisiv din play-off-ul Ligii Campionilor

Formația Ceahlăul Piatra Neamț a dat lovitura, în această seară, după victoria obținută în cadrul etapei a 5-a a Ligii I, împotriva Stelei, scor 1-0.

După patru victorii consecutive, Steaua a fost învinsă, în această seară, în Ghencea, de Ceahlăul Piatra Neamț, scor 1-0. Oaspeții au reușit astfel prima surpriză a sezonului, datorită lui Achim, cel care a marcat în minutul 48. În final, gazdele au terminat în corzi jocul. Lucian Filip a văzut al doilea cartonaș galben (87) și a plecat mai devreme la vestiare, iar Alexandru Chicpiu l-a urmat, în minutul 90+3, tot după ce a încasat cel de-al doilea avertisment.

În minutul 36, Arlauskis, portarul „roș-albaștrilor”, a acuzat probleme fizice și a fost înlocuit de „rezerva” Niță.