LIGA I. Steaua a învins-o pe FC Viitorul, deși Gigi Becali și-ar fi dorit altceva: „Sper că câștige nașu'”

Steaua s-a impus cu scorul de 3-1 în partida disputată, duminică, în deplasare, cu FC Viitorul, în cadrul etapei a 2-a a campionatului intern.

Steaua a debutat cu dreptul în noua ediție a Ligii I, după ce s-a impus, duminică, în deplasarea de la FC Viitorul scor 3-1. „Roș-albaștrii” au deschis scorul în minutul 29, prin Alexandru Tudorie, iar gazdele au egalat datorită lui Aurelian Chițu. În partea a doua, steliștii au mai marcat de două ori, prin Adi Popa (61) și Nicușor Stanciu (89). „Sper să câștige nașu'”, a spus Gigi Becali, înaintea partidei.

„Am încercat să improvizăm azi pentru că nu avem fundași centrali în momentul de față. Trebuie să încercăm să reușim să facem foarte mult efort și să câștigăm meciurile. Noi ne doream din prima repriză să închidem scorul, dar am făcut o greșeală copilărească și am primit gol. Planul era ca cei care intrau în repriza a doua să joace 45 de minute și să intre în ritm. Au intrat Stanciu, Pintilii. Norocul e întotdeauna de partea celor mai buni. Eu v-am spus să aveți răbdare cu Alex Tudorie. Important e că e prezent în meci. Cred că toate echipele au șanse în Europa în afară de Viitorul, care a pierdut la un scor foarte mare, 0-5", a spus Laurențiu Reghecampf la Dolce Sport.