LIGA I. Rapid - „U” Cluj, 2-1. Giuleștenii au câștigat dramatic în ultimele secunde

Rapid București s-a impus, în această seară, pe teren propriu, în meciul jucat în cadrul etapei a 7-a a campionatului, intern, contra formației Universitatea Cluj, scor 2-1.

Rapidiștii i-au învins dramatic pe clujeni, pe banca tehnică a cărora a debutat antrenorul George Ogăraru. Gazdele au deschis scorul în minutul 38, prin Buș, iar oaspeții au egalat în partea secundă, după ce Mușat a transformat o lovitură de pedeapsă (61). Victoria Rapidului a fost adusă de golul lui Călin, reușit în minutul 90+3.

„Suporterii rapidiști de la a tribuna a II-a l-au contestat pe administratorului judiciar Cristina Andronache: „Ne-am săturat de interese meschine şi personaje compromise", „Rapid renaşte prin muncă, pasiune, cinste şi devotament, nu prin jocuri de culise" şi „Plecaţi, plecaţi - Andronache".