LIGA I. FCSB A CÂȘTIGAT primul meci în campionat. „Roș-albaștrii” au UMILIT-O pe Poli Iași

FCSB s-a impus cu scorul de 4-0 în partida jucată, duminică, pe „Arena Națională”, contra formației Poli Iași, în etapa a 3-a a campionatului intern.

FCSB a făcut instrucție cu Poli Iași, în confruntarea disputată, duminică, în etapa a 3-a a Ligii I Betano. Harlem Gnohere a deschis scorul în minutul 24 și l-a dublat în minutul 58. Moussa Sanoh, jucătorul oaspeților, a fost eliminat în minutul 84, iar Dennis Man a înscris în minutul 86 și Olimpiu Moruțan a stabilit scorul final în minutul 90+3.

„La valoarea echipei noastre, așa ar trebui să fie toate meciurile. Cum a fost și cu Rudar. O să vedeți că așa vor fi toate meciurile în afara celor cu Craiova, CFR, Viitorul și Dinamo”, a spus Gigi Becali.