LIGA I. FCSB A CÂȘTIGAT derby-ul cu Dinamo, după o serie INCREDIBILĂ fără VICTORII. Pe „Arena Națională” s-au marcat trei goluri, au fost două eliminări și spectatori care au dat buzna pe gazon

FCSB s-a impus, duminică, pe „Arena Națională”, în partida cu Dinamo (scor 2-1), din etapa a 3-a a play-off-ului Ligii I. „Roș-albaștrii” au întrerupt seria de 10 meciuri fără victorie în fața rivalilor.

FCSB a învins-o, duminică, pe Dinamo, scor 2-1, într-o confruntare din runda a 3-a a play-off-ului campionatului intern. Gazdele au obținut 3 puncte, la capătul unui derby tensionat, marcat de câteva momente spectaculoase, multe greșeli individuale și durități. „Roș-albaștrii” au deschis scorul prin Denis Alibec, în minutul 10, „câinii” au egalat în repriza a doua, prin Adam Nemec (57). Golul victoriei a fost reușit în minutul 75, de Adam Nemec. De la FCSB a văzut cartonașul roșu Mihai Pintilii (88), de la oaspeți a fost eliminat Azer Busuladzici (90+3).