LIGA I. FC Viitorul, VICTORIE în fața Craiovei. Echipa lui Gică Hagi mai are 90 de minute până la câștigarea primului titlu din ISTORIE. „Regele” răspunde suspiciunilor de BLAT

FC Viitorul s-a impus, dumincă, la limită, scor 1-0, în partida cu CS „U” Craiova, în etapa a 9-a a Ligii I. Dobrogenii vor evolua în ultima rundă, pe teren propriu, cu CFR Cluj.

FC Viitorul a făcut un mare pas către câștigarea campionatului, după victoria obținută, duminică, la Pitești, în fața formației CS „U” Craiova. Oaspeții au câștigat cu 1-0, singurul gol al meciului fiind marcat de Florinel Coman, în minutul 51. În ultimul joc al etapei se vor întâlni Astra Giurgiu și FCSB, luni, de la ora 20.30. În acest moment, pe primul loc al clasamentului de află echipa lui Gică Hagi, cu 41 de puncte, urmată de Dinamo (39) și FCSB (38).

Gică Hagi a exultat la finalul întâlnirii cu oltenii: „S-a văzut că există presiune. Am avut momente bune, în care am jucat bine, dar în fața porții am fost precipitați, am greșit și am ratat. E incredibil ce ni se întâmplă, suntem fericiți, nu ne gândeam că vom fi aici! Suntem fericiți, să vedem ce va fi în ultima etapă. Mai e un meci, suntem mândri de ceea ce suntem și de locul unde ne aflăm. Avem un meci greu cu CFR, trebuie să gestionăm presiunea, fizic nu arătăm atât de bine. Jucătorii dau maximum, sperăm să refacem jucătorii pentru ultima etapă. Suntem pe merit pe primul loc, lumea nu trebuie să uite că am terminat și sezonul regulat pe primul loc", a spus „Regele”, care a vorbit și despre suspiciunile care au planat în jurul meciului cu oltenii. „Nouă ne-au lipsit patru jucători cu Craiova, dar și în precedentele meciuri.  Asta n-o mai vede nimeni?! Abia în ziua meciului am văzut că s-a spus că am 4 absenți, deși eu anunțasem încă de zilele trecute. Fiecare e liber să spună ce dorește, noi ne-am îndeplinit obiectivul, să vedem ce se va întâmpla în ultima etapă”, a mai afirmat Hagi la Digi Sport.