LIGA I. FC Viitorul și-a luat revanșa în fața Astrei Giurgiu și rămâne pe primul loc. Marius Șumudică: „Am auzit discuții. Numai IDIOȚII pot spune asta”

FC Viitorul a câștigat cu scorul de 2-1 partida jucată, luni, în deplasare, cu Astra Giurgiu, în etapa a 3-a a play-off-ului Ligii I. Marius Șumudică prevede că vor apărea suspiciunile

Astra Giurgiu și FC Viitorul au jucat, luni, în ultima partidă a etapei a 3-a a play-off-ului Ligii I, iar oaspeții s-au impus cu scorul de 2-1. Elevii lui Gică Hagi au deschis scorul în minutul 13, prin Aurelian Chițu și și-au majorat avantajul datorită autogolului lui Cristian Săpunaru (20). Gazdele au redus din diferență prin Daniel Florea (39), dar n-au putu salva nici măcar un puncte, pentru că în a doua repriză nu s-a mai marcat. Astfel, FC Viitorul și-a luat revanșa, după ce joi a fost eliminată din „sferturile” Cupei României, după eșecul înregistrat la Ovidiu, scor 1-3. Marius Șumudică, antrenorul Astrei, se teme că vor apărea discuții după eșecul de luni.

„O să se spună că Viitorul ne-a dat meciul de Cupă și de-asta am pierdut azi, am auzit deja discuții pe tema asta, scenarii. Numai niște idioți pot spune așa ceva, atât am putut azi. Noi ne apărăm corect șansele în toate meciurile. Viitorul a meritat victoria, noi am ieșit din lupta pentru titlu”, a spus Șumudică la Digi Sport.