LIGA I. Echipa lui Gică Hagi, VICTORIE DRMATICĂ, în minutul 90+4. Ultimele 3 echipe CALIFICATE în play-off se decid etapa viitoare

FC Viitorul a trecut la limită de FC Botoșani (scor 2-1), într-un meci disputat, luni, la Ovidiu, în etapa a 25-a a campionatului intern.

FC Viitorul s-a impus cu scorul de 2-1 în confruntarea cu FC Botoșani, disputată, luni, la Ovidiu, în etapa 25-a a Ligii I. Moldovenii au deschis scorul prin Mihai Roman (10 - penalty), dobrogenii au revenit datorită lui Ianis Hagi (34). Golul victoriei a fost reușit de Andrei Ciobanu în minutul 90+4. Cu o etapă înaintea finalului sezonului regulat, în play-off sunt calificate: 1. CFR Cluj (56), 2. FCSB (52), 3. CS „U” Craiova (50) și 5. Astra (41). Pentru celelalte două locuri se luptă: Viitorul (locul 4, 41 de puncte), 6. Dinamo (39) și 7. CSM Poli Iași (39p). În ultima etapă se joacă meciurile: Astra - Dinamo și Iași - Viitorul. Astra se află în acest moment pe locul 5, la egalitate de puncte cu FC Viitorul, locul 4. Dar giurgiuvenii sunt calificați, pentru că, în cazul în care egalitatea se înregistrează la final, au avantajul meciurilor directe cu oamenii lui Hagi (3-1 și 1-1).