LIGA I. Echipa lui Gică Hagi a făcut SPECTACOL contra Chiajnei. Un jucător al campioanei a suferit o COMOȚIE CEREBRALĂ

FC Viitorul a câștigat la scor de neprezentare, scor 3-0, partida cu gruparea Concordia Chiajna, disputată, sâmbătă, la Ovidiu, în etapa a 21-a a Ligii I.

FC Viitorul s-a impus fără mari emoții în fața Concordiei Chiajna (scor 3-0), într-o confruntare din runda a 21-a a campionatului intern. Elevii lui Gheorghe Hagi au deschis scorul prin George Țucudean (31), același fotbalist dublând avantajul gazdelor în minutul 45+1. În a doua repriză, Eric a închis tabela după ce a transformat o lovitură de la 11 metri (76). Emoții mari au fost în minutul 55, atunci când Dani Lopez, jucătorul Viitorului, a suferit o comoție cerebrală, după un duel cu Claudiu Bumba, și a fost transportat de urgență la spital. Dobrogenii se află pe locul al 5-lea, cu 34 de puncte, la egalitate cu Astra Giurgiu.