LIGA I. Echipa lui Gheorghe Hagi a învins-o pe FC Botoșani și a urcat pe locul al doilea al clasamentului

FC Viitorul a câștigat, luni, meciul jucat pe teren propriu, cu FC Botoșani, scor 3-1, și a urcat pe poziția a doua a clasamentului Ligii I.

FC Viitorul s-a impus, luni, în ultimul meci al etapei a 15-a a campionatului intern, disputat împotriva formației FC Botoșani (scor 3-1). Gazdele au deschis scorul prin Benzar (45) și l-au majorat în minutul 47, datorită lui Chițu. Oaspeții au rămas în inferioritate numerică, după eliminarea lui Dimitrov (73), dar au redus din diferență prin Roman (87). Scorul final a fost stabilit de Florin Cernat, cel care a înscris în minutul 89. După acest rezultat, echipa lui Gheorghe Hagi a ajuns pe locul al 2-lea al clasamentului, cu 29 de puncte, la unul distanță de liderul Astra Giurgiu. FC Botoșani se află pe locul al 12-lea, cu 12 puncte.