LIGA I. ASA Târgu Mureş, umilită de Steaua. Partida a fost marcată de VIOLENŢE, Cornel Râpă a ajuns la spital, plin de sânge, cu gâtul imobilizat

Steaua a câştigat cu scorul de 4-1 partida disputată, marţi, în deplasare, cu ASA Târgu Mureş, în cadrul etapei a 10-a a play-offului Ligii I. Gazdele au terminat meciul cu doi jucători în minus.

Steaua a câştigat detaşat confruntarea cu ASA, disputată la Târgu Mureş, în ultima rundă a play-offului campionatului intern. "Roş-albaştrii" s-au impus cu scorul de 4-1, graţie golurilor lui Bawab (17), Chipciu (49), Popadiuc (51) şi Onţel (67). Pentru gazde a redus din diferenţă Gorobsov, în minutul 90, din penalty.

În ultimele secunde ale primei reprize, Andrei Ciolacu l-a lovit pe Cornel Râpă cu cotul în figură, după un duel aerian. Stelistul a rămas pe gazon, plin de sânge, şi a fost dus de urgenţă, la spital, cu gâtul imobilizat. Din câte se pare, fundaşul a suferit un traumatism cranian. După această fază, Ciolacu a văzut cartonaşul roşu, la fel ca şi coechipierul său, Gabi Mureşan, cel care a părăsit terenul în minutul 65, după ce l-a lovit pe Bawab cu cotul în piept.