LIGA EUROPA. Zenit Sankt Petersburg - FC Sevilla, 2-2. Deținătoarea trofeului a ajuns în SEMIFINALE

FC Sevilla a plecat neînvinsă de la Sankt Petersburg, scor 2-2, după meciul retur din sferturile de finală ale Ligii Europa, și s-a calificat în penultimul act al competiției.

FC Sevilla s-a calificat în semifinalele Ligii Europa, după ce a remizat, joi, în deplasare, cu Zenit Sankt Petersburg, scor 2-2, în returul sferturilor de finală. În prima manșă, „roș-albii”, deținătorii trofeului, câștigaseră cu scorul de 2-1.

Iară rezultatele de joi:

Zenit - FC Sevilla 2-2 (în tur, 1-2) Rondon (48), Hulk (72) / Bacca (6 - penalty), Gameiro (85)

Fiorentina - Dinamo Kiev 2-0 (în tur, 1-1) M. Gomez (43), Vargas (90+4)

Napoli - Wolfsburg 2-2 (în tur, 4-1) Callejon (50), Mertens (65) / T. Klose (71), Perisici (73)

Dnepr - FC Brugge 1-0 (în tur, 0-0) Shakhov (82)