LIGA EUROPA. Steaua a plecat ÎNFRÂNTĂ din Turcia. Osmanlispor a profitat de nesăbuința lui Gabi Enache, jucătorul care a încasat STUPID un cartonaș roșu

Osmanlispor a câștigat fără mari probleme, scor 2-0, partida disputată cu Steaua, joi, la Ankara, în grupele Ligii Europa. „Roș-albaștrii” au jucat o repriză cu un om în minus.

Steaua a fost învinsă, joi, în deplasare, de Osmanlispor, scor 0-2, în prima etapă a grupelor Ligii Campionilor. Oamenii lui Laurențiu Reghecampf au jucat modest în fața turcilor, iar dezechilibrul s-a rupt mai întâi în minutul 45, atunci când Gabi Enache și-a lovit un adversar cu capul în piept și a fost eliminat. În partea a doua, Tamaș a faultat în careu, în minutul 65, și Diabate a transformat lovitura de la 11 metri. Scorul final a fost stabilit de Umar, în minutul 73. în cealaltă partidă a Grupei L, Villarreal a trecut pe teren propriu de FC Zurich, scor 2-1.