LIGA EUROPA. Meciul Slovan Bratislava - Sparta Praga, întrerupt din cauza suporterilor cehi. REZULTATELE de joi

Un meci foarte tensonat a avut loc, joi, în grupele Ligii Europa, la Bratislava, acolo unde slovacii de la Slovan i-au întâlnit pe cehii de la Sparta Praga. Jocul a fost întrerupt timp de 40 de minute.

Sparta Praga a trecut, joi, în deplasare, de Slovan Bratislava, scor 3-0, la capătul unui joc ce a fost întrerupt timp de 40 de minute. La scorul de 0-0, în minutul 42, ultrașii cehi au pătruns pe teren și s-au dus spre sectorul ocupat de slovaci pentru a le aplica o corecție. Forțele de ordine au intervenit, iar observatorul jocului a decis că partida poate fi reluată.

Iată rezultatel înregistrate joi:

GRUPA A

Villarreal - FC Zurich 4-1 Cani (6), Vietto (57), Bruno Soriano (60), Dos Santos (78) / Schonbachler (43)

Borussia Monchengladbach - Apollon Limassol 5-0 I. Traore (11 și 67), Hrgota (56), Hermann (83), T. Hazard (90+1)

GRUPA B

FC Torino - HJK Helsinki 2-0 Molinaro (35), Amauri (58)

FC Bruges - FC Copenhaga 1-1 Victor Vazquez (90+2) / Amartey (89)

GRUPA C

Tottenham - Asteras Tripolis 5-1 Kane (13, 76 și 81), Lamela (30 și 66) / Barrales (89)

Partizan Belgrad - Beşiktaş 0-4 Veli Kavlak (18), Demba Ba (45), Ozyakup (52), Tore (54)

GRUPA D

Celtic Glasgow - Astra 2-1 Scepovici (73), Johansen (79) / Enache (81)

Red Bull Salzburg - Dinamo Zagreb 4-2 Alan (14, 45 și 52), Andre Ramalho (49) / Ademi (81), Henriquez (89)

GRUPA E

Estoril - Dinamo Moscova 1-2 Tavares (90+5) / Kokorin (52), Jirkov (80)

PSV Eindhoven - Panathinaikos Atena 1-1 Depay (43) / Ajagun (87)

GRUPA F

Inter Milano - Saint-Etienne 0-0

Dnepr - FK Qarabag 0-1 Muarem (21)

GRUPA G

NK Rijeka - Feyenoord Rotterdam 3-1 Kramarici (63, 71 și 76 - penalty) / Toornstra (66)

Standard Liege - FC Sevilla 0-0

GRUPA H

FK Krasnodar - VfL Wolfsburg 2-4 Granqvist (57 - penalty), Wanderson (86) / Granqvist (37 - autogol), De Bruyne (46 și 80), Luiz Gustavo (64)

OSC Lille - Everton 0-0