LIGA CAMPIONILOR. Ludogoreț - Real Madrid, 1-2. „Galacticii” s-au chinuit cu echipa lui Cosmin Moți

Real Madrid a muncit serios, miercuri, pentru a obține victoria, la Sofia, contra echipei care a eliminat-o pe Steaua în play-off-ul Ligii Campionilor. Spaniolii s-au impus cu 2-1, dar au dezamăgit în jocul cu bulgarii.

Real Madrid a câștigat foarte greu partida jucată, miercuri, în deplasare, scor 2-1 cu bulgarii de la Ludogoreț, la care Cosmin Moți a fost titular și a evoluat foarte bine. Gazdele au deschis scorul în minutul 6, prin Marcelinho, iar patru minute mai târziu, Cristiano Ronaldo a ratat o lovitură de departajare. Totuși, portughezul a înscris de la punctul cu var în minutul 24. Victoria „galacticilor” a fost reușită de Benzema (77), dar în final, cei de la Ludogoreț au solicitat un penalty. Iată rezultatele de miercuri.

Grupa A

Atletico Madrid - Juventus 1-0 Turan (75)

Malmo - Olympiakos 2-0 M. Rosenberg (42 și 82)

Grupa B

Ludogoreț - Real Madrid 1-2 Marcelinho (6) / Ronaldo (24 - penalty), Benzema (77)

Basel - Liverpool 1-0 Streller (52)

Grupa C

Zenit - AS Monaco 0-0

Bayer Leverkusen - Benfica 3-1 Kiessling (25), Son (34), Calhanoglu (64 - penalty) / Salvio (62)

Grupa D

Anderlecht - Borussia Dortmund 0-3 Immobile (3), A ramos (69 și 79)

Arsenal - Galatasary 4-1 Welbeck (2, 30 și 52), A. Sanchez (41) / B. Yilmaz (63 - penalty)