LIGA CAMPIONILOR. Juventus a întors rezultatul pe „Wembley”, în meciul cu Tottenham, și merge în sferturile de finală

Juventus Torino s-a calificat în „sferturile” Ligii Campionilor, după victoria obținută, miercuri, pe terenul celor de la Tottenham, scor 2-1.

Juventus s-a calificat, miercuri, în „sferturile” Ligii Campionilor. Italienii au bătut-o pe Tottenham, pe „Wembley”, scor 2-1, în returul optimilor de finală, după ce în tur scorul a fost 2-2. Englezii au desschis scorul prin Son (39), dar oaspeții au revenit în repriza a doua, grație lui Gonzalo Higuain (64) și Paulo Dybala (67). În cealaltă partidă a serii, Manchester City a fost învinsă, acasă, de Basel, scor 1-2. Pentru gazde a punctat Gabriel Jesus (8), oaspeții au înscris datorită lui Mohamed Elyounoussi (17) și Michael Lang (71). „Cetățenii” merg în „sferturi”, pentru că în tur s-au impus cu 4-0.