LIGA CAMPIONILOR. Încleştare TERIBILĂ între Barcelona şi Atletico Madrid. Catalanii au întors meciul în repriza a doua, după ce i-au sufocat pe oaspeţi. Rezultat surprinzător la Munchen

FC Barcelona s-a impus la limită, scor 2-1, în meciul cu Atletico Madrid, ce a contat pentru prima manşă a sferturilor de finală din Liga Campionilor.

FC Barcelona a câştigat cu 2-1 meciul disputat, maţi, pe "Camp Nou", în turul sferturilor de finală ale Ligii Campionilor. Jocul a fost extrem de disputat, jucătorii ambelor formaţii aruncând în luptă toate energiile. Oaspeţii au deschis scorul în minutul 25, prin Fernando Torres, dar acelaşi jucător a încasat două cartonaşe galbene, în minutele 29 şi 35 şi a fost eliminat. Madrilenii au rezistat până la finalul primei părţi, dar în repriza a doua, Barcelona a creat o presiune uriaşă la poarta adversă şi a marcat de două ori, prin Luis Suarez, în minutele 63 şi 74.

În cealaltă partidă a serii, Bayern Munchen s-a impus pe teren propriu, în confruntarea cu Benfica Lisabona, scor 1-0. Bavarezii au deschis scorul în minutul 2, prin Arturo Vidal, iar lusitanii au închis poarta până la final. Returul celor două meciuri va avea loc, la data de 13 aprilie, la Madrid, respectiv Lisabona.