LIGA CAMPIONILOR. FC Barcelona - Bayern Munchen, 3-0. Lionel Messi, evoluție COLOSALĂ. Catalanii sunt ca și calificați în finală

FC Barcelona a învins-o, miercuri, pe „Camp Nou”, pe Bayern Munchen, scor 3-0, în prima manșă a semifinalelor Ligii Campionilor. Eroul meciului a fost Lionel Messi, cel care a reușit două goluri formidabile.

FC Barcelona a obținut o victorie esențială, miercuri, pe teren propriu, în turul semifinalelor Ligii Campionilor. Catalanii au câștigat întâlnirea cu Bayern Munchen, scor 3-0, și au făcut un mare pas către ultimul act al competiției. Meciul a avut un ritm foarte ridicat, gazdele au presat în majoritatea timpului, dar elevii lui Pep Guardiola au rezistat și au încercat să lovească pe contre. Barcelona a lovit târziu, prin Lionel Messi, în minutul 77. Argentinianul a realizat „o dublă” de mare efect, în minutul 80, iar Neymar a stabilit scorul final în al patrulea minut al prelungirilor.