LIGA CAMPIONILOR. Bayern Munchen - FC Porto, 6-1. Bavarezii AU MĂTURAT terenul cu portughezii și S-AU CALIFICAT în semifinale

Bayern Munchen a câștigat, marți, meciul retur jucat cu FC Porto, scor 6-1, în „sferturile” Ligii Campionilor, și s-a calificat în semifinalele competiției.

Byern Munchen a trecut fără niciun fel de probleme de FC Porto, în meciul jucat, marți, pe teren propriu, în returul sferturilor de finală ale Ligii Campionilor. Bavarezii s-au impus cu scorul de 6-1 și s-au calificat în semifinale după ce, în tur, fuseseră învinși cu 1-3. Golurile gazdelor au fost reușite de Alcantara (14), Boateng (22), Lewandowski (27 și 40), Muller (36) și Alonso (88). Pentru oaspeți a înscris J. Martinez, în minutul 73.

În cealaltă partidă, FC Barcelona a învins-o pe „Camp Nou”, scor 2-0, pe PSG, și a obținut biletele pentru semifinale. În tur, catalanii se impuseseră cu scorul de 3-1. Marți, pentru „extratereștri” a înscris Neymar (14 și 34).

Astăzi vor avea loc celelalte două partide din „sferturile” UEFA Champions League: Real Madrid - Atletico Madrid (în tur, 0-0) și AS Moncao - Juventus (în tur, 0-1).