LIGA CAMPIONILOR. Bate vânt de semifinale. Real Madrid - Borussia Dortmund, 3-0 și PSG - Chelsea 3-1

Real Madrid și PSG sunt la un pas de a juca în penultimul act al Ligii Campionilor.

Real Madrid și PSG au făcut un mare pas, miercuri, către semifinalele Ligii Campionilor, după ce au obținut două succese importante pe teren propriu. Pe „Santiago Bernabeu”, Real a trecut în prima manșă a sferturilor de finală de Borussia Dortmund, scor 3-0. Eroii serii au fost Bale, Isco și Ronaldo, cei care au punctat în minutele 3, 27, respectiv 57.

Pe „Parc de Princes”, PSG a învins-o pe Chelsea Londra, scor 3-1. Francezii au deschis repede scorul, prin Lavezzi (4), dar oaspeții au anulat avantajul după ce Hazard a transformat un penalty (27). Oamenii lui Laurent Blanc au presat, iar în repriza secundă au mai perforat poarta adversă, datorită autogolului lui David Luiz (61) și Pastore (90+3).

Retrurul partidelor de miercuri vor avea loc marțea viitoare, la Dortmund și Londra.