LIGA a II-a. Rapid București - Rapid Suceava, 1-1. Gazdele și-au dat un AUTOGOL și au ratat două penalty-uri

Rapid București a încheiat la egalitate meciul jucat, luni, în Giulești, cu Rapid Suceava (scor 1-1), în runda a 10-a a ligii secunde. Giuleștenii au irosit două lovituri de la 11 metri în finalul întâlnirii.

Rapid a obținut doar un punct, luni, pe teren propriu, în confruntarea cu Rapid Suceava, ce a contat pentru etapa a 10-a din prima serie a Ligii a II-a. Moldovenii au condus la pauză, după autogolul lui Kusnir (13), iar gazdele au egalat prin Martin (72). Apoi, cu un sfert de oră înainte finalului, giuleșteanul Trandu a ratat o lovitură de la 11 metri,apărată de Nica. În minutul 83, bucureștenii au rămas în inferioritate numerică, eliminat Josl, dar chiar și așa au avut șansa de a-și adjudeca cele trei puncte. Însă, în al treilea minut al prelungirilor, Luque a executat peste poartă un penalty. Rapid se află pe primul loc, cu 19 puncte, iar Rapid Suceava ocupă locul 2, cu același număr de puncte, dar cu un meci mai mult disputat.