LIGA CAMPIONILOR. Legia Varșovia și Real Madrid, protagonistele celui mai SPECTACULOS meci al serii. „Galacticii” au marcat în primul minut, dar s-au împiedicat de polonezi.

Legia Varșovia a reușit să obțină un rezultat de egalitate în partida cu Real Madrid (scor 3-3), disputată, miercuri, în grupele Ligii Campionilor.

Legia Varșovia și Real Madrid au încheiat nedecis, scor 3-3, confruntarea jucată, miercuri, în grupele Ligii Campionilor, pe terenul polonezilor. Oaspeții au condus cu 2-0, gazdele au revenit și au trecut în avantaj, dar spaniolii au obținut până la urmă un punct, după ce deschiseseră scorul în primul minut. Iată rezultatele de miercuri:

GRUPA E

AS Monaco - ȚSKA Moscova 3-0 Germani (12), Falcao (29 și 41)

Tottenham - Leverkusen 0-1 Kampl (65)

Clasament: 1. Monaco 8p, 2. Leverkusen 6p, 3. Tottenham 4p, 4. ȚSKA 2p

GRUPA F

Borussia - Sporting 1-0 Ramos (12)

Legia - Real 3-3 Odjidja (40), Radovici (58), Moulin (83) / Bale (1), Benzema (35), Kovacici (85)

Clasament: 1. Borussia 10p, 2. Real 8p, 3. Sporting 3p, 4. Legia 1p

GRUPA G

FC Copenhaga - Leicester 0-0

FC Porto - FC Brugge 1-0 A. Silva (37)

Clasament: 1. Leicester 10p, 2. FC Porto 7p, 3. FC Copenhaga 5p, 4. FC Brugge 0p

GRUPA H

Sevilla - Dinamo Zagreb 4-0 Vietto (31), Escudero (66), N Zonzi (80), Ben Yedder (87)

Juventus - Lyon 1-1 Higuain (13 - penalty) / Tolisso (84)