JO DE IARNĂ: Timea Sara a ratat finala la schi fond. Pepene și Pripici n-au prins „sferturile”

Sportivii români intrați marți în concurs la Jocurile Olimpice de iarnă de la Soci nu au avut succes.

Timea Sara a ratat calificarea în finala probei de schi fond sprint individual de la Jocurile Olimpice de iarnă de la Soci. Sara a încheiat calificările pe locul 49, cu timpul de două minute, 48 de secunde şi 16 sutimi, la 16 secunde şi nouă sutimi de câştigătoarea Maiken Caspersen Falla (Norvegia). În finala probei de schi fond sprint individual au acces sportivele clasate pe primele 30 de locuri. La rândul lor, Paul Constantin Pepene şi Florin Daniel Pripici n-au purtut ajunge în sferturile de finală ale probei de schi fond sprint individualdin cadrul „Olipiadei albe”. Pepene a încheiat pe locul 65, cu timpul de trei minute, 51 de secunde şi 54 de sutimi, în timp ce Pripici a terminat pe poziţia 68, în trei minute, 52 de secunde şi 68 de sutimi. În „sferturi” s-au calificat sportivii care au terminat în primele 30 de locuri.