Haos pe un stadion din Spania: 70 de răniţi după prăbuşirea unui gard| VIDEO

Aproape 70 de persoane au fost rănite după ce un gard s-a prăbuşit pe stadionul El Sadar din Spania.

Incidentul s-a produs chiar în momentul în care fanii echipei gazdă se bucurau pentru primul gol al partidei.

Unul dintre jucători, Alfred N'Diaye, a avut o reacţie rapidă şi l-a cărat pe un băieţel rănit până la ehipa medicală pentru a primi ajutor.

N'Diaye i-a sărit în ajutor copilului rănit după prăbuşirea gardului, care s-a produs în minutul 12 al partidei. În imaginile surprinse de fotografii prezenţi pe stadion se observă cum şi alţi jucători încearcă să-i ajute pe fanii răniţi.

Medicii au îngrijt aproximativ 40 de persoane pe stadion, iar alte 10 au fost transportate la spital. Arbitrul a întrerupt meciul pentru aproximativ 30 de minute, iar în final echipa gazdă a reuşit să câştige cu scorul de 2-1.