FOTBAlL EUROPEAN. A început Premier League, a revenit SPECTACOLUL. 7 goluri ÎNSCRISE în Arsenal - Leicester

Arsenal Londra a câștigat cu scorul de 4-3 partida disputată, vineri, acasă, în prima etapă a Premier League, împotriva celor de la Leicester.

Noul sezon din Premier League a debutat, vineri, cu partida dintre Arsenal Londra și Leicester. Gazdele s-au impus cu 4-3, iar spectacolul a fost total. „Tunarii” au deschis scorul prin Alexandre Lacazette (2), oaspeții au egalat imediat, datorită lui Shinji Okazaki (5). Leicester a trecut în avantaj, grație lui Jamie Vardy (29), dar la pauză a fost egal, pentru că Danny Welbeck a marcat și el. În repriza a doua, Vardy a readus-o pe Leicester în avantaj, în minutul (56), dar finalul le-a aparținut londonezilor, care au înscris prin Aaron Ramsey (83) și Olivier Giroud (85).