FOTBAL ROMÂN. Românii din Primera Division au înfruntat Barcelona și Real. Unul a marcat în propria poartă, celălalt a ratat un penalty

Alin Toșca a marcat un autogol, în partida Barcelona - Betis Sevilla (scor 2-0), iar Florin Andone a ratat o lovitură de la 11 metri în Deportivo - Real (0-3).

FC Barcelona a debutat cu o victorie în noul sezon al Primerei Division, după victoria obținută, duminică, pe teren propriu, împotriva grupării Betis Sevilla (scor 2-0). La oaspeți a evoluat și Alin Toșca, cel care a deschis scorul în minutul 13, după ce și-a învins propriul portar. Celălalt gol al catalanilor a fost reușit de Sergi Roberto, în minutul 39.

Și Florin Andone a avut parte de un meci trist, în prima etapă a campionatului Spaniei. Deportivo La Coruna a fost învinsă, pe teren propriu, de Real Madrid, scor 0-3, goluri marcate de Gareth Bale (20), Carlos Casemiro (27) și Toni Kroos (62). Atacantul român a ratat o lovitură de la 11 metri, în minutul 89, atunci când Navas a parat șutul internaționalului.