FOTBAL EUROPEAN. VICTORIE mare pentru FC Sevilla. Andaluzii AU CÂȘTIGAT meciul cu Real Madrid, după ce au fost conduși. „Galacticii” au încheiat o serie FANTASTICĂ de jocuri fără ÎNFRÂNGERE. VIDEO

FC Sevilla s-a impus cu scorul de 2-1, în partida cu Real Madrid, disputată, duminică, pe teren propriu, în etapa a 18-a a Primerei Division.

FC Sevilla a câștigat spectaculos, scor 2-1. partida disputată, duminică, pe teren propriu, împotriva formației Real Madrid, în etapa a 18-a a Primerei Division. După o primă repriză „albă”, oaspeții au dezmorțit tabela, datorită reușitei lui Cristiano Ronaldo, cel care a tansformat un penalty în minutul 67. Andaluzii au egalat grație autogolului lui Sergio Ramos (85) și au punctat decisiv prin Stefan Jovetici (90+2). Astfel, „roș-albii” au pus capăt seriei de 40 de partide fără înfrângere, bifată de „galactici”. Real Madrid rămâne lideră în Primera Division, cu 40 de puncte și un meci mai puțin disputat, și este urmată de Sevilla (39 de puncte) și FC Barcelona (38).