FOTBAL EUROPEAN. Tottenham a fost umilită la Stoke City, Vlad Chiricheș a evoluat dezastruos și fanii nu vor să mai audă de el

Tottenham Londra, echipa la care evoluează și Vlad Chiricheș, a pierdut, astăzi, scor 0-3 la Stoke City, iar românul a jucat foarte prost și a fost eliminat.

Tottenham Londra a pierdut, astăzi, fără drept de apel meciul disputat la Sotek, scor 0-3, în cadrul etapei a 35-a a Premier League. Golurile gazdelor au fost marcate de D. Adam (21), Nzonzi (32) și M. Diouf (86), iar eroul negativ al meciului a fost Vlad Chiricheș. Românul a văzut un cartonaș galben în minutul 16, apoi a mai văzut unul la șase minute după începutul părții secunde. Mai mult, fostul jucător al Stelei a fost vinovat și la prima reușită a gazdelor.

Vlad Chiricheș este contestat vehement de fanii lui Tottenham. „Vă rog să-l vindeți!", „Cum e ăsta fotbalist, nu îmi dau seama", „Un jucător foarte slab. Eram convins că va fi un dezastru, de când l-am văzut titluar”, au scris suporterii pe Twitter.