FOTBAL EUROPEAN. Sâmbătă NEAGRĂ pentru pariori. Barcelona, Chelsea și Manchester United, rezultate de COȘMAR

Echipa FC Barcelona a fost învinsă, astăzi, pe teren propriu, de Malaga, scor 0-1, într-o partidă ce a contat pentru etapa a 24-a a Primerei Division.

Zi plină de surprize în fotbalul european, care a dat peste cap planurile amatorilor de pariuri sportive. FC Barcelona, Chelsea și Manchester United, mari favorite înaintea partidelor pe care le-au jucat astăzi, au ratat victoria și au oferit rezultate surprinzătoare.

Barcelona a fost învinsă, pe „Camp Nou”, de Malaga, scor 0-1, gol reușit de Juanmi, în minutul 7. După 24 de meciuri disputate în Primera Division, catalanii au adunat 56 de puncte și se află pe locul secund, la un punct în spatele celor de la Real Madrid (un meci mai puțin jucat).

În Anglia, Chelsea Londra a remizat pe teren propriu cu Burnley, scor 1-1. Gazdele au deschis scorul prin Ivanovici (14), dar oaspeții au egalat în minutul 81, datorită lui Mee. Manchester United a fost învinsă în deplasarea de la Swansea, scor 1-2, după ce a condus cu 1-0, prin golul lui Herrera (28). Gazdele au revenit și au învins, grație golurilor lui Ki S-Y (30) și Gomis (73). După 26 de runde, Chelsea se află pe primul loc, cu 60 de puncte, iar United ocupă ce de-a patra poziție, cu 47 de puncte.