FOTBAL EUROPEAN. Românul de la Arsenal Londra a marcat „o dublă” pentru „tunari”

Vlad Dragomir, jucătorul echipei Arsenal Londra, a marcat vineri, două goluri, în partida pe care echipa de tineret a „tunarilor” a câștigat-o cu West Ham, 3-0.

Echipa de tineret a lui Arsenal Londra s-a impus, vineri, pe teren propriu, în meciul de campionat disputat împotriva concitadinilor de la West Ham, scor 3-0. La „tunari”, titular a fost și românul Vlad Dragomir, ce care și-a trecut în cont „o dublă”. Românul în vârstă de 18 ani a marcat în minutul 5, cu o lovitură de cap, apoi, în minutul 34, a înscris cu dreptul. Arsenal a mai marcat prin Nkeitah, cu șase minute înainte de expirarea timpului regulamentar.