FOTBAL EUROPEAN. Real Madrid - Villarreal, 1-1. „Galacticii” călcat strâmb, dar rămân lideri

Real Madrid a remizat, duminică seara, pe „Santiago Bernabeu”, scor 1-1, cu formația Villareal, în etapa a 25-a a Priemrei Division.

Real Madrid a oferit surpriza etapei a 25-a din campionatul Spaniei, după remiza înregistrată pe teren propriu, duminică, în meciul cu Vilarreal, scor 1-1. „Galacticii” au deschis scorul în repriza secundă, prin Cristiano Ronaldo, cel care a transformat un penalty în minutul 52, iar oaspeții au reușit să plece neînvinși, pentru că Moreno a egalat în minutul 64.

După 25 de etape, Real Madrid se află pe primul loc al clasamentului, cu 61 de puncte, iar FC Barcelona ocupă cea de-a doua poziție, cu 59 de puncte.