FOTBAL EUROPEAN. Real Madrid se îndepărtează de titlu. Tocmai Cristiano Ronaldo i-a ÎNGROPAT pe „galactici” la Malaga

Real Madrid a încheiat la egalitate, scor 1-1, partida disputată, duminică, în deplasare, la Malaga, în etapa a 25-a a Primerei Division și rămâne pe locul al treilea al clasamentului.

Real Madrid a ratat șansa de a reduce diferența față de FC Barcelona, liderul din Primera Division. Duminică, „galacicii” au obținut doar o remiză, scor 1-1, pe terenul celor de la Malaga, în cadrul etapei a 25-a a Primerei Division. Oaspeții au deschis scorul prin Cristiano Ronaldo (33), dar superstarul „galacticilor” a ratat șansa de a dubla avantajul formației sale, în minutul 36, după ce a ratat un penalty. În partea a doua, gazdele au egalat în minutul 66, prin Albentosa.

Real Madrid rămâne pe locul al treilea al clasamentului, cu 54 de puncte, tot atât cât a strâns și Atletico Madrid, care mai are de disputat un meci, în această seară, cu Villarreal. Pe primul loc se află FC Barcelona, cu 63 de puncte.