FOTBAL EUROPEAN. Real Madrid - FC Barcelona, 0-4. „Extratereștrii” au aterizat pe „Santiag Bernabeu” și i-au umilit pe „galactici”

FC Barcelona a obținut o victorie de proporții, sâmbătă, pe terenul rivalilor de la Real Madrid, scor 4-0, în etapa a 12-a din Primera Division.

FC Barcelona a umilit-o pe Real Madrid, sâmbătă, în marele derby din fotbalul european, scor 4-0. Catalanii au zburdat pe „Santiago Bernabeu” și au marcat prin Luis Suarez, cel care a deschis și a închis scorul, în minutele 11 și 74, Neymar (39) și Iniesta (53). Gazdele au evoluat în inferioritate numerică după eliminarea lui Isco, din minutul 84.

După 12 etape, FC Barcelona se află pe prima poziție în Primera Division, cu 30 de puncte și este urmată de Real Madrid cu 24.