FOTBAL EUROPEAN. Real Madrid A ZDROBIT echipa la care evoluează Florin Andone. Plin de SÂNGE, Ronaldo a făcut un SELFIE pe teren

Real Madrid a învins-o, duminică, cu scorul de 7-1, pe Deportivo La Coruna, într-o confruntare din etapa a 20-a a Primerei Division.

Real Madrid a făcut spectacol în partida cu Deportivo La Coruna, disputată, duminică, pe „Santiago Bernabeu”. Gazdele s-au impus cu scorul de 7-1, iar Cristiano Ronaldo a oferit faza serii. Lovit cu piciorul în cap, de un adversar, în minutul 85, portughezul a cerut un telefon și și-a făcut un selfie, în timp ce avea fața plină de sânge. Oaspeții au deschis scorul prin Adrian Lopez (23), apoi „galacticii” au punctat datorită lui Nacho (32 și 88), Gareth Bale (42 și 58), Luka Modrici (68), Cristiano Ronaldo (78 și 84). La Deportivo, Florin Andone a fost titular și a primit un cartonaș galben în minutul 38.