FOTBAL EUROPEAN. Real Madrid A PIERDUT al doilea meci CONSECUTIV. „Galacticii” au fost învinși chiar pe „Santiago Bernabeu”. VIDEO

Real Madrid a fost învinsă, miercuri, pe teren propriu, de Celta Vigo, scor 1-2, într-o partidă din prima manșă a „sferturilor” Cupei Spaniei.

Real Madrid a cedat în fața Celtei Vigo, scor 1-2, într-o confruntare jucată, miercuri, pe „Santiago Bernabeu”, în sferturile de finală ale Cupei Spaniei. Oaspeții au deschis scorul prin Iago Aspas (64), madrilenii au egalat datorită lui Vieira Marcelo (69), iar golul victoriei i-a aparținut lui Jonny Castro (70). A fost cel de-al doilea eșec consecutiv suferit de trupa lui Zinedine Zidane, care a cedat, duminică, în campionat, pe terenul Sevillei, scor 1-2.