FOTBAL EUROPEAN. NEBUNIE în Premier League. Liverpool a câștigat în minutul 90+5 un meci în care s-au înscris 9 goluri

FC Liverpool s-a impus dramatic, astăzi, în deplasarea de la Norwich, scor 5-4, într-o confrutare din etapa a 23-a a Premier League.

Spectacol total în partida Norwich - FC Liverpool, disputată, astăzi, în Premier League. Oaspeții au câștigat în ultimele secunde, cu scorul de 5-4, și au reulșit să întoarcă rezultatul de la 1-3. „Cormoranii” au deschis scorul în minutul 18, prin Firmino, dar la pauză, gazdele au fost în avantaj, datorită reușitelor lui Mbokani (29) și Naismith (41). Lucrurile au mers perfect pentru gazde și în partea a doua, pentru că Hoolahan a transformat un penalty în minutul 54. Însă, Liverpool a remontat incredibil, grație golurilor lui Henderson (55), Firmino (63) și Milner (75). Finalul a fost năuctior. Norwich a egalat la 4, prin Bassong (90+3), dar oaspeții au plecat cu toate punctele, pentru că Lallana a stabilit scorul final, 5-4, în minutul 90+5.