FOTBAL EUROPEAN. Meci NEBUN în Anglia. La QPR - Liverpool s-au marcat trei goluri în minutele de prelungire

Liverpool a reușit să învingă, astăzi, în deplasare, pe Queens Park Rangers, scor 3-2, într-o partidă din cadrul etapei a 8-a a Premier League. Finalul a fost de infarct, iar în minutul 87, „cormoranii” conduceau cu scorul de 1-0.

Cei de la Liverpool au deschis scorul în minutul 67, după ce Dunne a marcat în propria poartă. Cu trei minute înainte de expirarea timpului regulamentar, cei de la QPR au egalat, datorită lui Vargas, iar oaspeții au trecut din nou în avantaj: gol Coutinho (90+1). Gazdele au mai marcat o dată, grație aceluiași Vargas (90+2), dar „cormoranii” au obținut un succes nesperat, în minutul 90+5, datorită lui Caulker, cel care și-a învins și el propriul portar.

În Italia, AC Milan s-a impus pe terenul Veronie, scor 3-1. Pentru oaspeți au punctat Marques (21 - autogol), Honda (27 și 56), iar gazdele au redus din diferență în minutul 88 prin Lopez.