FOTBAL EUROPEAN. Meci de SENZAȚIE pe „Santiago Bernabeu”. Real Madrid a fost condusă cu 1-3 în minutul 86, dar s-a salvat într-un final DRAMATIC

Real Madrid a remizat, miercuri, pe teren propriu, în partida cu Las Palmas (scor 3-3), în etapa a 25-a a campionatului Spaniei. „Galacticii” au pierdut prima poziție în clasament.

Real Madrid și Las Palmas au încheiat la egalitate, scor 3-3, confruntarea disputată, miercuri, pe „Santiago Bernabeu”, în etapa a 25-a a Primerei Division. „Galacticii” au deschis scorul în minutul 8, prin Isco, oaspeții au egalat datorită lui Dominguez Tana (10). În repriza a doua, Gareth Bale a fost eliminat în minutul 47, apoi Las Palmas a punctat prin Jonathan Viera (56 - penalty) și Kevin-Prince Boateng (59). Echipa lui Zinedine Zidane a reușit o revenire de senzație și a salvat un punct, după ce Cristiano Ronaldo a transformat un penalty în minutul 86 și a mai puncta o dată, în minutul 89.