FOTBAL EUROPEAN. Mare SURPRIZĂ în Anglia. Campioana a fost UMILITĂ pe teren propriu de o echipă fără anvergură

Chelsea Londra a fost învinsă, sâmbătă, pe „Stamford Bridge”, de Burnley, scor 2-3, în prima etapă a campionatului Angliei

Burnely a dat lovitură, sâmbătă, în prima rundă a Premier League, pe terenul campioanei Chelsea Londra. Oaspeții s-au impus cu scorul de 3-2, după ce au condus la pauză cu 3-0, iar londonezii au avut doi eliminați. Mai întâi, Gary Cahill a văzut cartonașul roșu în minutul 14, apoi cei de la Burnley au punctat prin Sam Vokes (24 și 43) și Stephen Ward (39). În repriza a doua, elevii lui Antonio COnte au redus din diferență, după reușitele lui Alvaro Morata (69) și David Luiz (88). În minutul 81, Cesc Fabregas a văzut și el cartonașul roșu.